19.04.2024

70 Sesja Rady Powiatu Pisz

70 Sesja Rady Powiatu Pisz

W czwartek, 18 kwietnia odbyła się ostatnia 70 sesja VI kadencji Rady Powiatu Pisz. W dotychczasowej historii samorządu szczebla powiatowego była to najdłuższa kadencja. Wydłużenie mijającej kadencji związane było z wprowadzoną reformą samorządu terytorialnego. 

W trakcie pięciu lat i sześciu miesięcy Radni przegłosowali 379 uchwał, oraz rozpatrzyli kilkaset interpelacji i zapytań. Zapoznali się także z licznymi raportami. Podczas kończącej obecną kadencję Rady Powiatu Piskiego sesji obok zaplanowywanego porządku obrad był czas na podziękowania oraz słowa wdzięczności za minione lata pracy i życzenia na kolejne lata. W przypadku 10 radnych, przerwa w pracy samorządowca potrwa do początku maja, kiedy to zostanie zwołane pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady. Mandaty radnych ponownie obejmą: Dąbrowski Rafał, Rosiński Andrzej, Lidia Borys-Dymczyk, Marek Wysocki, Dariusz Smakosz, Irena Jatkowska, Andrzej Górski, Waldemar Brenda, Marek Ziółkowski i Andrzej Nowicki. W składzie Rady znajdą się także: Adam Trzonkowski, Iwona Piechowska, Tomasz Sulima, Jerzy Małecki, Tomasz Florczyk, Elwira Świetlicka i Mariusz Klisiatys. 

Kończąca się kadencja Rady Powiatu Pisz naznaczona została także tragedią. W czerwcu minionego roku nagła śmierć zabrała Radnego Łukasza Borysa. Człowieka, który swoim zaangażowaniem, poświęceniem oraz empatią na potrzeby lokalnej społeczności stanowił wzór godny naśladowania. 
 

Pozostałe aktualności

regranting dla organizacji pozarządowych
29.05.2024

Regranting dla organizacji pozarządowych – edycja 2024

III spartakiada sportowo-obronna klas wojskowych
29.05.2024

I miejsce licealistów z Orzysza

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwość wystąpienia burz
29.05.2024

Ostrzeżenie meteorologiczne – BURZE

Stypendia starosty piskiego dla wyróżniającej się młodzieży
28.05.2024

Stypendia starosty rozdane