05.04.2024

Ośmiu Wspaniałych

Ośmiu Wspaniałych

Szanowni Państwo, 

Już od 14 lat Powiat Piski aktywnie uczestniczy w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jak zaznaczył Pan Andrzej Nowicki- Starosta Piski konkurs to okazja do wskazania młodych mieszkańców powiatu, którzy z troską i szacunkiem pochylają się nad potrzebującymi wsparcia i pomocy w trudnym okresie swojego życia. To też możliwość pokazania wrażliwej strony uczniowskiego życia, wskazanie wartości ich postawy przez pryzmat niesionej pomocy i bezinteresownego okazywania miłości bliźniego. Konkurs to przede wszystkim jednak akt wyrażenia wdzięczności za dbałość o otaczający świat i jego mieszkańców.

Tegoroczne podsumowanie konkursu obyło się 28 marca 2024 r. W tym dniu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu zebrali się uczestnicy konkursu wspierani przez rodziny, opiekunów szkolnych, jak i dyrektorów szkół, do których uczęszczają: 

  • Magdalena Piotrowska – uczennica 3. klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej
  • Szkolne Koło Caritas przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu
  • Zuzanna Anna Król – uczennica klasy 8. Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu
  • Małgorzata Białobrzeska – uczennica klasy 5. Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu

 Prowadzone przez Katarzynę Zdaniewicz – Siwik spotkanie skupiło się przede wszystkim na młodych uczestnikach konkursu. Ich sylwetki, zasługi, plany i zamierzenia przybliżyli gościom członkowie Zarządu Powiatu w Piszu oraz Radni Rady Powiatu Pisz. Pani Lidia Borys-Dymczyk – przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Powiatu Pisz przedstawiła Zuzię Król, poświęcającej czas potrzebującym, a przy tym też znajdującej czas na swoją wielką pasję, jaką jest świat książek. Z kolei Pani Irena Jatkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz opowiedziała o działalności Małgosi Białobrzeskiej, życzliwej i rozważnej nastolatce, wchodzącej z powodzeniem w rolę mediatorki w konfliktach i nieporozumieniach szkolnych. Przedstawiając grupę uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Piszu Pan Waldemar Brenda – Członek Zarządu Powiatu w Piszu podkreślił ich główny atut, jakim jest różnorodność wiekowa, a tym samym różne spojrzenia na problem i metody ich rozwiązania. Ostatnią uczestniczkę konkursu Magdę Piotrowską zaprezentował Pan Marek Wysocki – Wicestarosta Powiatu Pisz, przedstawiając postać wielkiego serca, zaangażowaną w życie społeczności szkolnej i swojej rodzinnej miejscowości. 

W tym roku komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce w dwóch kategoriach. W kategorii „Ósemeczka” laureatką konkursu została Małgosia Białobrzeska -uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu. W kategorii „Ósemki” laureatką i zarazem przedstawicielką powiatu w ogólnopolskim konkursie 8 Wspaniałych została Magdalena Piotrowska z Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej. 

Gratulujemy ! 

Pozostałe aktualności

regranting dla organizacji pozarządowych
29.05.2024

Regranting dla organizacji pozarządowych – edycja 2024

III spartakiada sportowo-obronna klas wojskowych
29.05.2024

I miejsce licealistów z Orzysza

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwość wystąpienia burz
29.05.2024

Ostrzeżenie meteorologiczne – BURZE

Stypendia starosty piskiego dla wyróżniającej się młodzieży
28.05.2024

Stypendia starosty rozdane