19.09.2024

zebranie, sala konferencyjna

Przeznaczą pomoc poszkodowanym w powodzi.

W minioną środę (18 września) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piszu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodniczył  Starosta Piski Andrzej Nowicki.

Spotkanie poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji powodziowej na południu Polski oraz potrzeby udzielenia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym. Poruszono temat wyznaczenia punktów zbiórek w poszczególnych gminach, gdzie mieszkańcy mogą przynosić dary dla potrzebujących  oraz zasady ich transportu do magazynu Wojewody. Wszyscy zgromadzeni, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wielkich Jezior Mazurskich, podjęli inicjatywę udzielenia pomocy finansowej dla poszkodowanych         na południu Polski.  W najbliższym czasie zostaną podjęte stosowne uchwały, które umożliwią przekazanie środków finansowych na rzecz osób poszkodowanych.

W posiedzeniu sztabu kryzysowego uczestniczyli:

starosta piski – Andrzej Nowicki, burmistrz Białej Piskiej – Franciszek Paweł Romankiewicz, burmistrz Orzysza – Zbigniew Włodkowski, z-ca burmistrza Pisza  - Elwira Świetlicka, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji  UM Pisz – Anna Michalak, pracownik merytoryczny ds. zarządzania kryzysowego gminy Biała Piska – Kamila Grala, pracownik merytoryczny ds. zarządzania kryzysowego gminy Ruciane Nida – Bartosz Moroz, pracownik  merytoryczny ds. zarządzania kryzysowego gminy Orzysz – Witold Staniszewski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w  Piszu – Dominika Budzyńska, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Piszu.

spotkanie