Zespół Szkół Zawodowych – zakończenie projektu modernizacyjnego

Zakończenie projektu termomodernizacyjnego w Zespole Szkół Zawodowych w Piszu

W dniu 15 grudnia 2022 r. miało miejsce uroczyste zakończenie projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną
w Piszu”.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Piski Andrzej Nowicki, Wicestarosta Marek Wysocki, etatowy członek Zarządu dr Waldemar Brenda, Przewodnicząca Rady Powiatu Irena Jatkowska, a także Skarbnik Powiatu Barbara Koprowska. Swoją obecnością zaszczycili nas również warmińsko - mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, ks. Dziekan Tadeusz Krzywiński oraz dyrektorzy szkół i jednostek powiatowych. Spotkanie poprowadził dyrektor Zespołu Szkól Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu Pan Paweł Bazydło przy współudziale Marcina Dobrzyńskiego inspektora ds. spraw inwestycji i remontów Starostwa Powiatowego w Piszu.

W ramach projektu wykonano następujące prace:

• docieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji,
  • wymianę okien i drzwi,
  • docieplenie stropodachu,
  • wymianę istniejących świetlików dachowych,
  • montaż indywidualnego węzła cieplnego wymiennikowego dla całego obiektu o mocy 210 kW,
  • kompleksową wymianę instalacji c.o.,
  • montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 41,40 kW,
  • wymianę wewnętrznej instalacji oświetleniowej.

Wartość projektu ogółem: około 3 mln zł
Wykonawcą projektu była firma: RES ENERGY BGW Sp. z o. o. Spółka komandytowa.

Realizacja projektu zdecydowanie poprawiła komfort pracy uczniom i nauczycielom realizującym podstawę programową w warsztatach szkolnych. Zauważamy również bardzo wymierne korzyści finansowe w stosunku do lat ubiegłych. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i centralnego ogrzewania sięgają ponad 80%.

Słowa podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym, a w szczególności Panu Marcinowi Dobrzyńskiemu, który praktycznie każdego dnia nadzorował realizację poszczególnych zadań.

Materiał: Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Wartość projektu ogółem: 3 088 503.69 PLN, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi: 1 901 133,79 PL

projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu” dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej: Efektywność energetyczna, Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych i w sektorze mieszkaniowym; nazwa Działania: Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, nazwa Poddziałania: Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.