02.01.2024

Powiatowa Rada Rynku Pracy

Powiatowa Rada Rynku Pracy - Powiat Piski

W dniu 28.12.2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piszu odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Podczas spotkania Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy-Wicestarosta Powiatu Piskiego Pan Marek Wysocki wraz z członkami Rady Rynku Pracy pozytywnie zaopiniował podział środków Funduszu Pracy oraz środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2024 przedstawionych przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu Panią Monikę Ryży . Omówiona została bieżąca informacja o stanie rynku pracy w powiecie piskim.

Dodatkowo w ramach spotkania zorganizowany był wyjazd do zakładu pracy Galeria Drewna Pisz - Puidukowa, w którym również uczestniczył Starosta Powiatu Piskiego Pan Andrzej Nowicki. Głównym celem tego wyjazdu było zapoznanie się ze specyfiką działalności zakładu pracy. Dyskutowaliśmy na temat szans i zagrożeń w dobie dzisiejszej sytuacji gospodarczej w kraju oraz w powiecie piskim.

Prezes Galeria Drewna Pisz - Puidukowa Pan Tomasz Lipowski oprowadził członków Rady po firmie oraz opowiedział o możliwościach jakimi dysponują. Firma ta jest miejscem do inspiracji i edukacji, połączonej z dystrybucją własnych produktów.

Dziękujemy Prezesowi Tomaszowi Lipowskiemu oraz całemu zespołowi Galeria Drewna Pisz - Puidukowa za możliwość spotkania i dyskusji na temat niestandardowych rozwiązań oraz pomysłów na dalszy rozwój działalności.

Materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Piszu, Starostwo Powiatowe w Piszu