27.09.2024

zawody sportowe, bieg, sztafeta

Puchar w lekkiejatletyce dla ZSL w Rucianem - Nidzie.

Sto pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników rywalizowało w Powiatowych Zawodach w Lekkiejatletyce Szkół Ponadpodstawowych. Rywalizacja rozegrała się w środę 25 września na stadionie I LO w Piszu. Zwycięzców, którzy stanęli na podium, medalami dekorowały Irena Jatkowska – Przewodnicząca Rady Powiatu i Lidia Borys – Dymczyk – członek Zarządu Powiatu.  Wyniki w fotorelacji.

Zawody były jednocześnie podsumowaniem wyników sportowych siedmiu szkół powiatu piskiego za miniony rok szkolny 2023/2024r oraz otwarciem nowej karty wzajemnej rywalizacji w roku 2024/2025r.

Dlatego też zanim zawodnicy stanęli w blokach startowych, odbyła się ceremonia uhonorowania szkół za wyniki osiągnięte w ubiegłym roku. Końcowa klasyfikacja szkół w roku szkolnym 2023/2024r. ułożyła się następująco:

1. ZSL w Rucianem – Nidzie            933 pkt.
2. ZS nr 1 w Białej Piskiej            557 pkt.
3. I LO w Piszu                    535 pkt.
4. II LO w Piszu                    494 pkt.
5. LO w Piszu ZDZ w Białymstoku        356 pkt.
6. ZSZ z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu    144 pkt.
7. ZSO w Orzyszu                106 pkt.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Piszu, Powiatowy Zespół Ekonomiczno – Administracyjny w Piszu, I Liceum Ogólnokształcące w Piszu, II Liceum Ogólnokształcące w Piszu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łupkach, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu, Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteka Pedagogiczną w Piszu.

Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Piszu i Warmińsko – Mazurski Bank Spółdzielczy w Piszu. Pomoc w organizacji i zabezpieczeniu imprezy zapewniły: Szpital Powiatowy w Piszu oraz I LO w Piszu.

Poczet flagowy reprezentowany był przez uczniów ZSL Ruciane – Nida w składzie: Daria Giers, Marta Zajkowska, Igor Pogorzelski.